cilt-bakimi

Derimiz 3 tabakadan oluşur: Epidermis-Dermis ve Subdermis
Bu tabakalar da kendi aralarında bölümlere ayrılır. İlk tabakamız olan Epidermis’in en alt tabakası ‘’bazal tabakadır’’ ve bu tabakada ‘’ bebek hücreler’’ dediğimiz pigmentler yani derimizin yapı taşları bulunur. En üst tabaka ise Corneum’dur. Elinizle cildinize dokunduğunuzda hissettiğiniz bu tabakadır. En alt tabakadan en üst tabakaya ulaşıncaya kadar bu bebek hücreler görevlerini; değişerek, büyüyerek, zararlı maddeler için engel oluşturarak ve de keratine dönüşerek yaparlar. En üstte cildinize dokunduğunuzda hissettiğiniz; artık tamamıyla döngüsünü, görevini tamamlamış ve de ölmüş hücrelerdir. Yani ‘’ÖLÜ KERATİN DOKUSUDUR’’
Bu ölü tabaka düzenli olarak temizlenmezse bir süre sonra cildiniz nefes almaz hale gelir ve cilt döngüsü bloke olur.
Döngü 40 yaşına kadar 28-30 günde, 40 yaş üstünde 45 günde bir tamamlanır. Bu sebeple ayda 1 yapılan cilt bakımı; ölü tabakadan ve tüm olumsuz dış etkenlerden cildimizi arındıran son derece gerekli bir tedavidir.
CİLT BAKIMI TEDAVİLERİ
-Klasik Bakım
Temizleme ve Koruma aşamalarından oluşur. Yaklaşık 45 dakika süren bir bakımdır.
-Yoğun Cilt Bakımı
Temizleme- Besleme ve Koruma aşamalarından oluşan, cildin gerekli serum ve ampullerle beslenmesini de sağlayan 1 saat 15 dakika süren bir bakımdır.
-Hydra Peel Bakımı
Yoğun Cilt bakımının, AHA ve BHA hidroksi asitleriyle desteklendiği, sıkmadan ve buhara gerek kalmadan; %90 a varan siyah nokta temizliği yapan, sebum kontrolü ve dezenfektasyon sağlayan, akneleri cildi tahriş etmeden minimuma indiren, cildi nemlendiren, , gözenek ve leke tedavisi de yapan bu uygulama elde edebileceğiniz en derin temizlemeye olanak sağlar.
Muhteşem, kısa sürede tamamlanan, sıkmadan ve de buhara gerek kalmadan uygulanabilen kombine bir bakımdır.
Vakumla yapılan bu bakım aynı zamanda anti-aging etki de sağlar ve ince kırışıklıkları tedavi eder.