dermabrazyon

Tuz ve elmas başlıklı vakumla, cildi yüzeysel veya orta derecede soyma işlemi yapan bir tedavidir.
En üst tabaka dediğimiz ve yüzümüzü kaplayan ölü keratin tabakayı daha derin ve eşit miktarda temizlediği için; cildin kalınlığı alınır, ölü tabaka derinlemesine soyulur ve temizlenir. Elmas başlıklı vakum dolaşımı hızlandırır. Bu bazal tabakanın ( bebek hücreler) daha çok çalışmasını, fibroblastların uyarılmasını, elastin ve kolajen liflerin harakete geçmesini, ince kırışıklıkların giderilmesini sağlayarak yaşlanma karşıtı tedavi yapar. Siyah noktalarda azalma sağlar.
Dermabrazyonla derinlemesine temizlenen harekete geçirilen bir cilde sonrasında yapılacak her uygulama (dolgu-botox-dermapen-PRP) daha etkili hale gelir ve mükemmel sonuç verir.

Kontrollu biçimde derinin üst tabakasında yapılan soyma işlemidir.
Bu tedavi yöntemi yüzün ihtiyaç duyulan kısımlarına veya tamamına yapılabilir.Özellikle yara izlerinin giderilmesinde etkili bir yöntemdir.
Her yaştan kadın ve erkek için güvenli ve başarılı bir şekilde uygulanabilir.
Tedavi öncesinde kan sulandırıcılardan uzak durulmalıdır. Sigara içen hastalarrın ise uygulamadan bir iki hafta öncesinde sigarayı azaltmaları önerilir.
Uygulama esnasında anestetik krem ya da lokal anestezi kullanılabilir.
Tedavi sonrasında cilt birkaç hafta ödemli olabilir bu geçici bir durumdur .Bu süreçten sonra hasta yeni ve pürüssüz cildine kavuşmuş olacaktır.