karin-germe

Karın germe ameliyatı, estetik cerrahlar tarafından karın derisinde çatlaklar ve sarkıklık olan hastalarda ideal sonuç verdiği için tercih edilen yöntemlerden biridir. Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı zayıf karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Göbek ve karın görünümünü ideal şekilde düzelten bu ameliyat kalıcı iz bırakır ancak izin yeri iç çamaşırı içinde kalacak şekilde ayarlanır. Abdominoplasti ameliyatı çok iri memelerin küçültülmesi dışındaki estetik ameliyatlar, rahim ve yumurtalık ameliyatları gibi diğer ameliyatlarla da birlikte yapılabilir. Ameliyat süresi 1.5 ila 4 saattir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Karın germe ameliyatı karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı zayıf karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Kilo verdirici veya zayıflatıcı bir ameliyat değildir. Genellikle kombine olarak liposuction ile de beraber yapılır. Aşırı kilolu hastalar için lazer liposuction ile beraber fazla yağlar alınarak karın germe ameliyatı yapılabilir. Göbek ve karın görünümü tatmin edici şekilde düzeltilir. Abdominoplasti ameliyatı estetik ameliyatlar, rahim ve yumurtalık ameliyatları gibi diğer ameliyatlarla da birlikte yapılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası
Karın germe ameliyatı sonrasında ilk günler şişlikler ve olası ağrılar (doktor kontrolünde) ağrı kesicilerle kontrol edilere konforlu bir süreç sunulur. Lastik drenler ortalama 1-3 gün içinde çıkarılır. Dikişler 1-3 hafta arasında alınır. Hastanede kalma süresi hastanın durumuna göre 1 gecedir. Hastalar genellikle işlerine 2-4 hafta sonra dönebilirler.