kas-ekimi

Kaşlar; gözlerin ve yüzün güzelliğini ortaya çıkaran, yüz bütünlüğünü ve ifadesini sağlayan, estetik açıdan çok önemli yapılardır.
Bir takım cilt hastalıkları, travma ve yanıklar sonucu kaybedilmiş, yanlış alımlar sonucu geri gelmeyen ya da daha kalın kaş sahibi olmak isteyenler için kaş ekimi etkili bir yöntemdir.
Günümüzde kalın kaşlar son derece modadır ve kadınlar tarafından tercih edilir. Tatoo ve kalıcı makyaj yöntemleri kullanılsa da, kaş ekimi en doğa en kalıcı en memnun edici sonuçları veren tek yöntemdir.
Kaşa işlem sırasında verilecek olan şekil, anatomik sınırlara da dikkat ederek ama en önemlisi hastanın istekleri göz önünde bulundurularak belirlenir.
Doğal bir görünüm için; kaşlar 3 ayrı bölgede, ayrı yönlerde ve açılarda çizilir. Normal saç ekimleri genelde 45 derece açı ile yapılırken, kaş ekimi 10-15 derecelik açılarla ve kaşın iç bölgesinde yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağı yönelmiş şekilde yapılır.
Kliniğimizde kaş ekimi; FUE ve DHI saç ekimi yöntemiyle, lokal anestezi altında yapılan ve 1,5-2 saat süren kolay bir işlemdir. Operasyon sonrası hasta sıklıkla hiçbir şey belli olmadan günlük iş ve sosyal hayatına dönebilir.